jubileusz

Uroczystość 70-lecia to wyjątkowa okazja do podkreślenia roli Naszego Liceum, które na stałe wpisało się w historię Katowic. Sukcesy, jakie przez lata odnosili i odnoszą jej absolwenci, stanowią powód do dumy. W związku z Jubileuszem 70-lecia, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Katowicach, w skład którego wchodzi V Liceum im. Władysława Broniewskiego, Szkoła Podstawowa nr 56 im. Henryka Sławika w Katowicach i Miejskie Przedszkole nr 4, uczcił szczególną rocznicę, organizując 20 marca uroczystą akademię.

Młodzież oraz przedszkolaki w swoich występach artystycznych nawiązali do historii szkoły oraz opowiedzieli o losach naszego patrona, Władysława Broniewskiego. Jubileusz to nie tylko okazja do przybliżenia społeczności szkolnej sukcesów jej absolwentów, ale także możliwość do spotkań z nauczycielami i kolegami ze szkolnych ław.

Z tej okazji wydana została publikacja, w której zawarto wspomnienia byłych uczniów naszego liceum oraz pedagogów.

Warto wspomnieć, że wśród absolwentów V LO są: polski reżyser Lech Majewski, poetka Marta Fox, aktor Janusz Kruciński, prezydent Katowic Marcin Krupa, ks. dr hab., profesor Uniwersytetu Śląskiego Roman Buchta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego Jan Wojtyła, radny miasta Katowice Krzysztof Pieczyński, prof. dr hab. nauk farmaceutycznych Janusz Edward Kasperczyk, dr Jerzy Parusel, członek Państwowej Rady Ochrony Przyrody.

Dziękujemy wszystkim absolwentom, pedagogom, gościom, którzy wzięli udział w uroczystościach związanych z obchodami jubileuszowymi 70-lecia Naszego Liceum.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by ten dzień był wyjątkowy.

Dziękujemy Państwu za stworzenie cudownej atmosfery jubileuszowego spotkania, za piękne życzenia, wszelkie wyrazy uznania i życzliwość. Ten szczególny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.